העלמת ורידים בניתוח

טיפול בורידים ברגליים בעזרת ניתוח

טיפול בורידים ברגליים בעזרת ניתוחהניתוח הוא פרוצדורה פולשנית הנעשית תחת הרדמה. הניתוח מיועד למטופלים הסובלים מכיבים, דלקות בורידים, דליות מורחבות, דימומים ואף בעיות קוסמטיות.

נתוח הסטריפינג היה הניתוח הפופולרי ביותר לטיפול בבעיות ורידים. ניתוח הוצאת הוריד מתוך הגוף במטרה לטפל בורידים גדולים הגורמים לעיתים לכאבים ולמראה בלתי אסתטי.

ניתוח בעולם המערבי הוחלף בטיפולים זעיר פולשניים כגון לייזר וגלי רדיו.

כיום, השיטה החדשנית ביותר הנותנת מענה לטיפול בורידים היא הטיפול ב-מכשיר הקלריווין שאותו המציא ד"ר טל ושנמצא בשימוש, בהצלחה רבה, ברחבי ארה"ב ועכשיו גם בישראל.

ניתוח הסטריפינג הוא פרוצדורה פולשנית הנעשית לרוב תחת הרדמה מלאה. המנתח מבצע חתך בשני מקומות ברגל, חתך אחד הוא באזור המפשעה והחתך השני הוא באזור העקב.

מפרידים את וריד הספנה בנקודת הכניסה לורידים העמוקים הפמורליים, קושרים ומפרידים את הענפים הנכנסים לספנה.

קושרים את הוריד השיטחי בכניסה לוריד העמוק, עושים הפרדה של אותו וריד באזור הקרסול על ידי חתך.

מכניסים סטריפר ממתכתת שזה למעשה מוט מתכת ארוך, ושולפים את הוריד החוצה. הפרוצדורה נעשית היום תחת אולטראסאונד. המטופל/ת יכול לעמוד על ברגליים תוך זמן קצר.

מטרת הניתוח

מטרת הניתוח היא לטפל באי ספיקה ורידית ובכך למעשה להקטין את עומס הדם בורידים. מטרה נוספת של הניתוח היא להפסיק את זרימת הדם מהורידים העמוקים לורידים השטחיים.

הורידים המורחבים המלאים בדם הזורם לאט גורמים ללחץ על דפנות הורידים ועל הרקמות שמסביב לוריד. התרחבות הוריד גורמת למראה בלתי אסתטי ולכאבים.

כמו בכל פרוצדורה פולשנית, יש סיכוי לסיבוכים כמו למשל, זיהום, נפיחות, שטפי דם ועוד. יש צורך לגרוב גרב לחץ אלסטית ולהישמע להוראות הרופא המנתח.

לפניות בנושא טיפול בורידים (טיפול בדליות) חייגו: 03-7646930. או צרו עימנו קשר דרך טופס הצור קשר בלחיצה כאן.

 


+מיכאל טל