רפואה ואסתטיקה

רפואה ואסתטיקהעל רפואה ואסתטיקה

תפקיד הוורידים להחזיר דם מחלקי הגוף המרוחקים – ידיים, רגליים וכלל הגוף - לכיוון הלב. שסתומים חד-כיווניים, המצויים בורידי הרגליים מאפשרים לדם להגיע מכפות הרגליים, דרך האגן, עד חלקו הימני של הלב.

עם התקדמות הגיל, כתוצאה ממשקל עודף או נטייה תורשתית, בזמן הריון או לאחר עמידה ממושכת, הוורידים מתרחבים והשסתומים החד כיווניים מאבדים מיעילותם ונכנסים למצב שמוגדר "אי-ספיקה".

כתוצאה מכוח הכובד, חוזר הדם לכיוון הרגליים ויוצר לחץ ורידי גבוה, המתבטא ב"דליות" – ורידים בולטים וכהים, נפיחות בלתי אסתטית ולעיתים מכאיבה, עור חלק ודק.

בהיעדר טיפול התופעה מחריפה, מתפשטת ועלולה להידרדר ולהפוך ממפגע אסתטי בלבד לבעיה רפואית, שעלולה להוביל לסיבוכים שונים כגון בצקות, כיבים ודלקות.

אבחנה

אבחון בעיות ורידים מתבצע על ידי אולטרה-סאונד דופלקס, שבאמצעותו ממפים את הורידים התקינים והחולים ואילו שסתומים נפגעו.

בהתאם לאבחון יכול הרופא להציע את הטיפול המתאים ביותר למצב המטופל. ד"ר טל הינו מומחה לאולטראסאונד דופלר ומבצע את מגוון הבדיקות לאיבחון וטיפול במחלות ורידים במרפאתו.

 

דרכי הטיפול

הטיפול השמרני בוורידים מתבצע באמצעות גרביים אלסטיות והימנעות מעמידה וישיבה ממושכות ללא תנועה. טיפול זה אינו מעלים את הורידים הקיימים ואינו פותר את הבעיה האסתטית אלא מיועד למנוע את החמרת הבעיה.

טיפולים חדשים יותר הם טיפולים פולשניים, המתבססים על ניטרול הורידים הפגועים באמצעות סגירתם.

במצב זה הדם עובר לזרום בורידים הפנימיים, העמוקים יותר של הרגל ולכן מחייבת הבחירה בסוג טיפול כזה בדיקה מקיפה של כל מערכת הורידים כדי לוודא שהנתיבים החלופיים לזרימת הדם אכן תקינים.

רפואה ואסתטיקה
לפני ואחרי טיפול


ניתוח

הסרת הורידים באמצעות ניתוח, כרוכה בהרדמה, מלווה בכאבים, צלקות ומצריכה שיקום ממושך. יעילות הטיפול חלקית והורידים לרוב חוזרים.

לייזר וגלי רדיו

החדרת סיב לייזר או גלי רדיו וצריבת הוריד הראשי שיטה שאינה מתאימה לכל המטופלים דורשת הרדמה מקומית עמוקה ושיקום של מספר ימים.

קיים סיכון לצריבה, פגיעה בעור, פגיעה בעצב או פיגמנטציה שנמשכת מספר חודשים. סקלרותופיה קצף מבוססת על הזרקת חומר קצף מטרש הגורם לסתימת הורידים ולהעלמתם.

החומר מוזרק אל שורשי הורידים, נשאר ומתפשט בהם. הטיפול כרוך בסדרה של פגישות המתפרשת על כחצי שנה, מלווה בכאבים ולעיתים בצבע חום של העור שלא נעלם במשך מספר חודשים. הורידים הופכים קשים וכואבים. הטיפול אינו מאושר על ידי ה-FDA.

Clarivein

באמצעות טיפול יחיד וקצר שנמשך רק כ-30 דקות ואינו מצריך הרדמה או אילחוש מאפשר מכשיר ה Clarivein שפותח על ידי ד"ר מיכאל טל והוכר כפטנט בינלאומי לפתור את בעיית הדליות ע"י העלמת דליות.

הטיפול נטול כאבים, מתבצע ללא הרדמה ומאפשר למטופלים לחזור לתפקוד מלא מיד לאחר סיומו. בניגוד לשיטות טיפול אחרות, הטיפול אינו מייצר חום בתוך הוריד וכך פוחתים הסיכויים לסיבוכים או לאי נוחות זמנית ונעלמים הסיכונים הכרוכים בהרדמה מקומית.

לפניות בנושא טיפול בורידים (טיפול בדליות) חייגו: 03-7646930. או צרו עימנו קשר דרך טופס הצור קשר בלחיצה כאן.

 

 


+מיכאל טל