שאלות ותשובות

שאלות ותשובות בנושא ניתוחי ורידים ובעיות ורידים

שאלה: כמה זמן אורכת פרוצדורה רגילה של טיפול בורידים ברגלים?

תשובה: יש צורך לבדוק במרפאה את היקף הבעיה. בדרך כלל הפרוצדורה אורכת כחצי שעה.

שאלה: האם הטיפול בהעלמת ורידים ברגלים כרוך בכאבים?
תשובה: הטיפול נעשה במרפאה, ללא כאבים, ללא טשטוש וללא צורך בהרדמה מקומית או כללית. לעתים מטופלים חווים מעט אי נוחות באזור הדקירה.

שאלה: מה הוא זמן ההחלמה לאחר הטיפול בורידים?
תשובה: המטופלים חוזרים לפעילות מלאה ורגילה באותו יום בו מתבצע הטיפול. מיד עם סיום הפרוצדורה מומלץ ללכת כשעה, על מנת להגביר את זרימת הדם בורידים שלא עברו טיפול וזאת בנוסף להורדת הסיכון לסיבוכים ,שממילא נמוכים מאוד.

שאלה: מי קהל היעד לטיפולי ורידים?
תשובה:
קהל היעד הוא נשים וגברים בכל הגילאים. הטיפול הינו טיפול אסתטי ורפואי. מי שסובל מורידים בולטים, רגליים בצקתיות או כיבים, יכול לקבל את הטיפול במרפאה.

שאלה: מה הם היתרונות לטיפול בורידים?
תשובה: הטיפול נעשה במרפאה, ללא חדר ניתוח, באוירה נעימה וידידותית. הטיפול לרוב הוא חד פעמי. שיעורי ההצלחה הם כ- 97%. הטיפול משפר את התופעות הקשורות לורידים כגון: כאב, נפיחות, כבדות ובצקת. הטיפול משפר גם את המראה האסתטי של ורידים מפותלים ובולטים מתחת לעור.

שאלה: מתי מומלץ לעבור את הטיפול בורידים?
תשובה: הטיפול אינו מתבצע בזמן היריון. הטיפול יכול להתבצע בכל ימות השנה, תלוי בצרכים ובלוח הזמנים של המטופלים

שאלה: באילו אזורים בגוף ניתן הטיפול?
תשובה:
האזורים הפופולריים ביותר הם הרגליים. ניתן לטפל בורידים גם באזורים אחרים בגוף. לפני הטיפול, יש צורך לאבחן את הסיבה לורידים מוגדלים, דליות ועוד במקומות אחרים בגוף.

שאלה: האם יש סיבוכים לאחר הטיפול?
תשובה:
סיבוכים לאחר הטיפול בורידים הם נדירים. יכולה להיווצר רגישות באזור המטופל, רגישות זו עוברת ברוב המקרים לאחר מספר ימים ללא התערבות תרופתית. יכולים להיווצר סימנים כחולים באזור הטיפול, אך גם הם עוברים מעצמם במשך הזמן.
סבוך נדיר בטיפול בורידים הינו: פקקת ורידית. סבוך זה תלוי במידה רבה בתכניקה בה משתמש הרופא הטפל והינו נדיר. הטיפול בפקקת כולל בין שלושה לששה חודשים של צריכת מדללי דם.

שאלה: מדוע יש צורך לגרוב גרב לחץ עם סיום הטיפול בורידי הרגליים?
תשובה: עם סיום הטיפול יש צורך לגרוב גרב לחץ רפואית במשך כשבוע עד שבועיים מיום תחילת הטיפול וזאת על מנת לזרז את ההחלמה. סיבה נוספת לגריבת גרב הלחץ היא לשפר את התוצאה האסטטית ולהקטין את הסיכוי לסיבוכים.

שאלה: מה הוא מכשיר ה"קלריווין"?
תשובה:
מכשיר ה"קלריווין" הוא מכשיר חדשני ל-טיפול בורידים בולטים ולדליות. הוא מהווה תחליף זעיר פולשני לניתוח ולטיפול בלייזר או בגלי רדיו. להבדיל מהשימוש בטיפולים הרגילים בורידי הרגליים בחדר הניתוח, הטיפול בעזרת מכשיר ה"קלריווין" מבוצע במרפאה באוירה נינוחה והמטופל חוזר לפעילות מיד עם סיום הטיפול ללא כאבים וללא תקופת החלמה.

לפניות בנושא טיפול בורידים (טיפול בדליות) חייגו: 03-7646930. או צרו עימנו קשר דרך טופס הצור קשר בלחיצה כאן.

 


+מיכאל טל